ALFA LİPOİK ASİT :  Alfa Lipoik Asit, güçlü bir serbest radikal temizleyici ve güçlü bir antioksidandır. C Vitamini, E Vitamini gibi diğer iyi bilinen antioksidanların yenilenmesine yardımcı olur ve ayrıca hücre içi Glutatyon seviyelerini yükseltir.  İnsan vücudu tarafından da üretilen alfa lipoik asit diyabet, diyabetik nöropatiler ve karaciğer hastalıkları gibi pek çok konuda destek olur. Ayrıca sinirlerde oluşabilecek hasarları giderme, kilo kaybı veya kan şekeri kontrolü gibi kanıtlanmış birçok özelliği bulunur. Tüm bunların yanı sıra günümüzde en çok anti-aging, yani yaşlanma karşıtı, etkisiyle ön plana çıkan bir antioksidandır.

Alfa Lipoik Asit antioksidan olarak güçlü bir bileşen olduğu için etkili bir cilt koruyucudur. Bu özelliği ile hücre ölümlerini yavaşlatır, kırışıklık görünümünü azaltır ve cildinizin daha uzun süre genç kalmasını sağlar.

Bunun yanısıra Alfa Lipoik Asit stress, alkol gibi sebeplerden oluşan cilt hasarlarına veya foto yaşlanmaya (güneş ışığına bağlı cilt yaşlanması) karşı da koruma sağlayarak, cilt dokusunun da düzelmesine yardımcı olur.