Uygulamalı Kinezyoloji

Kaslardaki kasılabilme değişkenliği kontrol edilerek uygulanan bir teşhis metodudur.

Randevu Al

Uygulamalı Kinezyoloji Nedir?

Kinezyoloji, “hareket eden kaslardaki enerji akışının kontrolü” demektir. Kinezyolojinin amacı, bedensel enerjileri harekete geçirerek bedensel ve ruhsal dengeyi sağlamaktır. İyileştirme sanatlarından biri olan klinik kinezyoloji kas testi, geleneksel olmayan,biyoenerjik metotlardan birisidir;

Kollar ve bacaklar gibi, kasların rahat test edilebileceği bölgelere uygulanan baskı ve bedene soru sorma yöntemi ile sağlığımızla ilgili pek çok bilgi edinebilir ve yapmamız gerekenleri de öğrenebiliriz. Kinezyoloji, “kiropraktik ve akupunktur” gibi birçok Batı ve Doğu tekniğini kendi içinde barındırmaktadır. Kinezyoloji’de kaslar çok önemli bir yer tutar. Çeşitli kas hareketlerinin yardımı ile bedendeki enerji blokajları ortaya çıkartılır.

Kinezyoloji metodu, hem tanı koymak hem de tedavinin takibi için önemlidir.

Vücudumuzun gizli mesajlarını ve geleneksel yaklaşımlarla cevap aradığınız sağlık sorunlarının derin nedenlerini ortaya çıkarır.  Kas testinin bu geri bildirim sistemiyle, kendi özel vücut dilini yorumlamasını değerlendiriyoruz.

Kas testi sayesinde vücuda özel sorular sorulup cevaplar alınabilinir. Bu bağlamda bakıldığında tanı ve tedavinin takibi için son derece önemli bir testtir.

Bedenimiz, güçlü bir canlı bilgisayar gibi çalıştığından, her bir mikroskobik hücre ve o hücrenin içindeki enerji parçası, vücut fonksiyonlarıyla ilgili bilgi taşımaktadır.

Bu açıdan bakıldığından klinik kinezyoloji bedenimizdeki yazılım sistemini çalıştıran bu aynı elektrik bağlantılarına dahil olmak için basit yöntemler kullanmak işlemidir.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama için sağlıklı çalışan bir kas bulunması yeterlidir. Kasın sağlıklı çalıştığı ve testte kullanılabileceği kastan yeterli direnç alınmasını takiben kasın ilgili sedasyon noktasının uyarılmasıyla kasta geçici bir güç kaybı oluşmasıyla anlaşılır. Testte kullanılacak kas belirlendikten sonra araştırmak istediğimiz her faktör için kas gücü yeniden test edilir. Kasın gücünde belirgin değişiklik olması testin pozitif olduğunu gösterir.

Neler Teşhis edilebilir?

 • Organ problemleri
 • Bozucu alanlar
 • Vitamin mineral eksiklikleri
 • Toksik yüklenmeler
 • Psikolojik problemler
 • Enfeksiyonlar
 • Allerjiler
 • Besin Duyarlılıkları
 • Yapısal problemler
 • Elektrostress
 • İlaçların faydalı olup olmadığı ve ilaç dozları

Güvenilirliği Ne Kadardır?

Test edilebilir bir kastan elde edilen veriler direkt olarak vücudun durumunu yansıtır ve oldukça güvenilirdir. Yurt dışı bir çalışmada uygulamalı kinezyoloji ile yapılan allerji testlerinin doğruluğu laboratuar testleriyle %90,5 oranında doğrulanmıştır. (Correlation of Applied Kinesiology Muscle Testing Findings with Serum Immunologobulin Levels for Food Allergies.       Walter H. Schmitt & Gerry Leisman)

Üstünlüğü Nedir?

Vücut hakkında bilinmek istenen her türlü bilgiye günlerce süren birçok laboratuar ve görüntüleme yöntemi kullanmadan çok kısa sürede ulaşılabilir. Bu sayede gereksiz laboratuvar testleri ve radyolojik görüntüleme yapılmaz sadece gerekli olanlar istenebilir. Zaman ve maliyet açısından son derece ekonomiktir. Ayrıca klasik tetkiklerin tespit edemediği fonksiyonel ve enerjetik düzeydeki rahatsızlıkları da saptayabilir.

DİĞER TEDAVİLERİMİZ

Ağrılarınız Kaderiniz Değildir.

Bize ulaşın, ağrısız hayatınızın tadına varın…

Tedavilerimiz

Nöralterapi, Tetik Nokta Enjeksiyonları, Eklem Enjeksiyonları, Visseral Manuel Terapi, Scalp Akupunktur, Kuru iğne Tedavisi, Nogier Kulak Akupunktur, Ortopedik Manuel Terapi alanlarında hizmet vermekteyiz.

TÜM HİZMETLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

Nöralterapi

Detaylı Bilgi

Scalp Akupunktur

Detaylı Bilgi

Manuel Terapi

Detaylı Bilgi