Visseral Manuel Terapi Nedir?

Ellerimizin yardımı ile yapılan iç organ ve etrafındaki yapıların anatomik ve fonksiyonel özelliklerine odaklanan bir muayene ve tedavi yöntemidir.

Visseral manuel terapi de eklem, kas ve omurga yapıları ile iç organlar arasındaki bütünlüğün sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yapılardan herhangi birinde oluşan bir bozukluk düzeltilmedi zaman diğer yapılarda bundan olumsuz bir şekilde etkilenmektedir

Biz seral manuel terapi de amaç sorunun kaynağını bulup tedavi etmektir. Dolasıyla sorun çözüldükten sonra eğer problem ağrı ise ağrıda ortadan kalkmış olacak ve organ ve yapılar sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Visceral manuel terapinin özelliği ağrılı ve kısıtlı olan bölgeye odaklanmadan problemin kaynağını tespit edebilmek için vücudu bir bütün olarak değerlendirmektedir. Örneğin bir Bel veya diz ağrısının nedeni pervik organ kaynaklı olduğu tespit edilirse o zaman pelvik organlara yönelik tedaviler öncelik kalınır.

Genellikle haftada 2-3 seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Bütüncül ve nedene yönelik bir tedavi olduğu için şikayetlerin tekrarlama olasılığı daha düşüktür.

Visseral manuelterapi ile Kas-iskelet sistemi, Sinir sistemi, Üro genital sistem, Solunum sistemi, Gastrointestinal sistem, Vasküler ve Lenfatik sistem olmak üzere birçok sisteme etki edilebilmektedir.

Visseral Manuel Terapi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Kronik kas iskelet sistemi hastalıkları

Bel ağrısı kalça ağrısı diz ve bacak ağrıları

Siyatik ağrılarına

Omuz ağrılarında

Yutma bozukluğu, reflü problemlerinde

Mesane fonksiyon bozukluklarında

Kadın hastalıklarında

Sindirim sistemi sorunlarında kullanılmaktadır.

Vİsseral Manuel Terapi’nin Yan Etkisi Var Mıdır?

Herhangi bir iğne veya ilaç içermediği için deneyimli ve eğitimli ellerde doğru uygulandığı takdirde herhangi bir yan etkisi yoktur.

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaşın...

Ağrılarınız Kaderiniz Değildir.

Bize ulaşın, ağrısız hayatınızın tadına varın…